Některé obory mohou být tak náročné, že nelze prakticky nic jiného než stíhat samotné studium. Někteří zase bez problémů vystačí s měšcem zlaťáků od rodičů. Většina studentů vysokých škol však kromě studia věnuje svůj čas také práci, a to nejen proto, aby pokryli náklady na život, ale také aby si otevřeli dveře ke svému budoucímu vysněnému zaměstnání. Jste to i vy?

Práce při studiu je nutností…

Podle různých statistik se průměrná měsíční útrata vysokoškolských studentů pohybuje mezi sedmi a deseti tisíci korun, přičemž nemalou část nákladů pokrývá u většiny studentů kapesné od rodičů. Zbytek peněz si však studenti vydělávají sami prostřednictvím různých brigád. Zdá se, že práce při studiu je tedy pro drtivou většinu nutností. Výběru brigády se ale vyplatí věnovat více pozornosti, než by se na první pohled mohlo zdát.

…může být ale i výhodou

Prvním kritériem, které studenti obvykle při hledání vhodné práce zvažují, je finanční odměna za odvedenou práci. Někdy se ale může vyplatit i jiná strategie, která zpočátku sice nepřinese ten nejvyšší možný výdělek, ale do budoucna se jednoznačně vyplatí - a sice výběr práce s ohledem na budoucí uplatnění a získávání praxe v oboru, v němž mám v plánu po škole pracovat. A ruku na srdce - většina brigád je stejně ohodnocena velice podobně, takže i možná finanční ztráta vzniklá výběrem hůře placené práce, by neměla být nijak výrazná.

Více na: https://www.studenta.cz/work/brigada-jako-nastartovani-kariery-proc-ma-smysl/r~b3d181780fdc11e8a44c0cc47ab5f122/

Zdroj: https://www.studenta.cz/

Vložila: ZG, únor 2018