Budoucnost placení začíná již dnes. Mobilní telefon v dnešní době spousta lidí ani nedává z ruky. A teď s ním lze ještě i nakupovat.

Držitelé karet Mastercard od MONETA Money Bank mohou od listopadu platit mobilem pomocí nové služby Android Pay™ od společnosti Google. Jednoduché, pohodlné a bezpečné placení Android Pay je dostupné uživatelům mobilních zařízení s operačním systémem Android 4.4 nebo novějším.

Do služby Android Pay se jednoduše přidají kreditní, debetní i předplacené platební karty společnosti Mastercard a vzápětí lze začít bezkontaktně nakupovat v obchodech, aplikacích i na internetu.

Placení mobilem je v principu podobně snadné jako používání bezkontaktních platebních karet, což je dnes naprostou samozřejmostí - oba způsoby využívají technologii NFC a stejné platební terminály, kterých je v České republice k dispozici více než 140 tisíc.

Jak aktivovat Android Pay? Nejdříve je třeba stáhnout tuto aplikaci na Google Play, poté registrovat/opsat do aplikace platební kartu Mastercard od MONETA Money Bank a poté platit mobilem všude tam, kde lze platit bezkontaktně, tedy v místech označených bezkontaktní značkou.

Jak platit mobilem v obchodech? Nejprve se aktivuje obrazovka mobilního telefonu, následně se přiloží telefon k platebnímu terminálu s bezkontaktní značkou a vyčká se na potvrzení platby. Toto vše platí u transakcí do 500 Kč. V případě vyšší hodnoty nákupu je nutné telefon nejprve odemknout a pak přiložit k terminálu.

Prostě přiložíte, zaplatíte, hotovo.

Více na android.com/pay

Zdroj: aktualne.cz