Investice do zaměstnanců? Loajalita nefrčí, benefity ano.

Investice do zaměstnanců může být jak časově, tak finančně náročná, jsou to všemožné kurzy, školení, webináře, workshopy, čím dál častěji také třeba rehabilitace a podobně. Proč firmy do svých zaměstnanců vůbec investují? A vyplatí se jim to?

Dříve platilo, že čím déle byl člověk zaměstnaný v jedné firmě, tím lépe. Počítalo se s tím, že bude vůči své firmě loajální, ať se děje, co se děje, ale to už dnes neplatí a strávit 10, 15, nebo dokonce i více let v jedné firmě je spíše raritou. Podle průzkumu amerického úřadu práce dnes mladí lidé střídají práci průměrně po 3-4 letech. To znamená, že za svůj produktivní život vystřídají zhruba 15 zaměstnání a firmy se na to musejí připravit.
Podle největšího globálního kariérního průzkumu společnosti Universum chtějí mileniálové po skončení vysoké školy dosáhnout tzv. work-life balance, tedy rovnováhy mezi svým osobním a pracovním životem. Chtějí takovou práci, ve které budou mít flexibilní pracovní dobu, díky níž budou mít čas i na svou rodinu a koníčky, přátelské pracovní prostředí, nějaký hlubší smysl v tom, co dělají, a také možnost růstu a dalšího vzdělávání. 
Vložila: ZG, leden 2018