V prosinci je pro vás připraveno spoustu kulturních a společenských akcí, které vám zpříjemní předvánoční čas. Podívejte se na naši nabídku, jistě si z ní vyberete to pravé ořechové, co vás potěší a pohodově naladí.

Vánoční strom, kterým je letos jedle od Hačků ze Strmilova, přivezou Služby města Jindřichův Hradec na náměstí Míru 28. listopadu. První prosincový víkend už se můžete těšit na vánoční chaloupky na náměstí se spoustou různých pochutin a teplých nápojů. Ty zde pro vás budou celý měsíc. 

1. 12. od 19:00 hodin Vánoční koncert v divadelním sále KD Střelnice. Účinkují Jindřichohradecký Big Band, hostem je sólista Jan Smigmator (*1986 ) jazzový a swingový zpěvák. Dále vystoupí Kristýna Vacková a Jan Jelínek - zpěv, Pěvecký sbor ARIETTA, sbormistryně Ludmila Zadražilová a NOVA DOMUS, sbormistryně Ivana Písařová. Kapelník Miloš Hummel, dirigent Zdeněk Zadražil. Na vánočním koncertě zazní swingové a vánoční evergreeny.

2. - 3. 12. – Jinohrátky – ve spolupráci s městem – Muzeum Jindřichohradecka. Jediný festival betlémů v ČR. Řezbáři, betlemáři, unikátní dvoumetrová pohyblivá socha anděla vytištěná na 3D tiskárně. Dílny pro děti festivalová hra. https://petmat.cz/petsculpt/

3. 12. - v 18.00 náměstí Míru - Slavnostní rozsvícení vánočního stromu (za zvuku zvonečků, zvonků a rolniček)

9. a 10. prosince – Vánoční trhy a adventní dny - Město Jindřichův Hradec pořádá již tradičně prostřednictví Služeb města Jindřichův Hradec vánoční trhy na náměstí Míru a Masarykově náměstí v Jindřichově Hradci. Trhy jsou vždy spojené i s Adventními dny na jindřichohradeckém Státním hradu a zámku. V rámci Adventních dnů mohou návštěvníci jindřichohradeckého zámku rovněž zavítat do Domu gobelínů (vstup z Dobrovského náměstí), kde si budou moci prohlédnout ukázky řemesel, a připravena bude také dílna pro děti i dospělé. Vstupné do areálu je 10 Kč. Více zde - https://www.zamek-jindrichuvhradec.cz/cs/akce/30585-adventni-dny-2017-jindrichuv-hradec

A mnoho dalších akcí najdete zde: www.jh.cz