Určitě jste postřehli kauzu, která je v posledních měsících plná médií i sociálních sítí. Kampaň #MeToo, v níž lidé (ženy zejména) na sociálních sítích popisují zkušenosti se sexuálním obtěžováním a násilím. Co bylo na počátku celé kauzy a jaké jsou její dopady?

Holky, vzpomínáte si na pubertální vtípky kluků na základce? Rozvazování vrchního dílu plavek v bazénu, nenápadné osahávání, když jdete uličkou mezi lavicemi, nemístné poznámky na vaše nevyvinutá prsa nebo hodnocení vaší krásy pomocí bodové škály, kde ne každá z nás skončila na prvních místech? S odstupem času nám to možná už nepřijde tak traumatizující, ale jen si představte tu třináctiletou dívenku, která každý den ráno ztrápeně kouká do zrcadla a zkoumá, zda jí nepovyrostla prsa a najednou stojí s rozvázanými plavkami před celou třídou a všichni kluci se popadají za břicho smíchy.
A teď trochu z jiného soudku - měli jste staršího sourozence? Pak se vám určitě někdy stalo, že vás něčím naštval, a tak jste třeba začali brečet, přiběhli rodiče a vy jste si vymysleli, co hrozného vám ten otrapa provedl.  Nebo jste minimálně pravdivý příběh nalakovali trochu na jiné barvy. A asi nebudu daleko od pravdy, když si tipnu, že výprask dostal starší sourozenec a ne vy. Rodiče totiž neměli šanci, chuť ani čas zjišťovat, jak tomu bylo ve skutečnosti, starší sourozenec má být přece rozumnější. Nebo se mýlím? 
Pokud bychom chtěli zkratkovitě popsat rozdílnost názorů na probíhající kampaň #MeToo, pak jsme to právě udělali. Co že to vlastně kampaň #MeToo je? 

Více na: http://www.studenta.cz/metoo-hon-na-carodejnice-nebo-spasna-kampan/magazin/article/3472

Zdroj: http://www.studenta.cz/

Vložila: ZG, únor 2018