Muzeum fotografie a moderních obrazových médií představuje od 9. února do 18. března 2018 ve svých prostorách v pořadí již třetí část projektu „Masters“ spřáteleného brněnského Institutu fotografických studií Photogenia. Vernisáž výstavy „Industria“, na niž přijede do Jindřichova Hradce i Jindřich Štreit a ředitel pořádající školy Jan Sucharda, proběhne ve čtvrtek 8. února od 16.00 hodin.

Muzeum fotografie a moderních obrazových médií představuje od 9. února do 18. března 2018 ve svých prostorách v pořadí již třetí část projektu „Masters“ spřáteleného brněnského Institutu fotografických studií Photogenia. Aktuální cyklus „Industria“ tvoří kolekce snímků od 15 frekventantů workshopu této soukromé instituce, jež vznikaly po dobu jednoho roku v industriálních objektech na Rýmařovsku pod vedením a za přispění významné osobnosti české fotografie profesora Jindřicha Štreita. Ten se ve své tvorbě zaměřuje také na dokumentaci života na venkově a sociální problematiku – na drogově závislé, nevidomé či jinak handicapované – a je autorem rozsáhlých fotografických publikací Cesta domů a Vítkovice. 

Více na: https://infocentrum.jh.cz/cs/aktuality/muzeum-fotografie-a-mom-predstavuje-prace-studentu-jindricha-streita.html

Zdroj: https://infocentrum.jh.cz/cs/aktuality/muzeum-fotografie-a-mom-predstavuje-prace-studentu-jindricha-streita.html

Vložila: ZG, únor 2018