Stále váháte, jestli jít studovat magisterské studium? Nebo se nemůžete rozhodnout, jakou univerzitu nebo obor si vybrat? Láká vás i studium v zahraničí? Pak byste si neměli nechat ujít Veletrh magisterských programů v Praze konaného 14. listopadu. Protože tady se určitě rozhodnete.
Studium se dá popsat mnoha způsoby - těžké, zajímavé, zábavné, stresující, napjaté… A jen málo studentů může říct, že během studia nikdy nezažilo opravdu krušné chvíle. Proto pak tolik váhají, zda po bakalářském titulu pokračovat dál „na magistra”. Pokud máte ale jasné důvody, rozhodování je hned jednodušší.

Stanete se lepším specialistou

Zatímco jste během bakalářského programu získali spoustu rozsáhlých a obecných znalostí, nyní budete mít možnost specializovat se v určité oblasti. Pokud jste třeba absolvovali inženýrství, pravděpodobně jste získali solidní základnu, ale nemusí to stačit stát se odborníkem v letectví nebo v civilním či elektrotechnickém inženýrství. A to je hlavní důvod, proč má další studium smysl. 
V mnoha případech je to i dokonce nezbytné - v některých oborech se bakalářské a magisterské programy dělí, a více se specializujete poslední dva roky svého studia. Není sice vždy nutné získat magisterský titul, ale určitě je to velké plus pro váš budoucí rozvoj.
Vložila: ZG, 2017