Elon Musk. Jméno, které je v současnosti na internetu i v médiích tak často skloňováno. Kdo však tento muž je a za čím vším stojí?

Elon Musk se narodil v Jihoafrické republice v roce 1971 otci inženýrovi a matce modelce a nutriční terapeutce. Už ve svých 12 letech si jako velký počítačový fanoušek naprogramoval vlastní videohru Blastar s vesmírnou tematikou, kterou později prodal.

Vystudoval Queen's University v Kanadě a americkou University of Pennsylvania. Získal bakalářské tituly z ekonomie a fyziky. Po těchto studiích plánoval nastoupit na Stanford v Kalifornii, kde měl v úmyslu zaměřit se na energetickou fyziku. Školu však v roce 1995 zanechal po dvou dnech studia, aby se mohl věnovat své nově založené firmě Zip2 Corporation. Jednalo se o online městského průvodce, který rovněž uveřejňoval obsah nově vzniklým online verzím novin The New York Times a Chicago Tribune. V roce 1999 celou společnost koupila firma Compaq Computer Corporation za 307 miliónů dolarů. Musk, který v té době vlastnil 7 % firmy, z prodeje získal podíl 22 milionů dolarů. Stal se tak ve svých dvaceti osmi letech dolarovým milionářem a založil novou firmu s názvem X.com.

X.com byla on-line banka a společnost, která svou unikátní hodnotu stavěla na metodě bezpečného převodu peněz pomocí e-mailové adresy příjemce. X.com nedlouho po svém založení v roce 2000 koupila společnost Confinity, která pracovala na zavedení bezpečné platby na internetu nazvané PayPal. Firmy se spojily, získaly souhrnný název PayPal a začaly se soustředit na vytvoření globálního poskytovatele online platebních služeb. Za dva roky poté byl PayPal koupen společností eBay za 1,5 miliardy dolarů.

Musk si z tohoto obchodu odnesl za svých 11, 7 % akcií 165 miliónů dolarů, které investoval do oblasti, jež mu byla vždy blízká.Musk tvrdí, že je "velká šance na existenci jednoduchého života na ostatních planetách". Podle něj je také vysoce pravděpodobné, že "ve známém vesmíru existuje i inteligentní život". V roce 2002 proto založil organizaci Space Exploration Technologies známou jako SpaceX, která si klade za úkol podporovat průzkum Marsu. Postupně si společnost vytvořila vlastní raketové technologie a začala podnikat cesty za hranice zemské atmosféry. Na podzim loňského roku Elon Musk prohlásil, že v roce 2024 dostane pomocí SpaceX první posádku lidí na Mars.

Více na: https://www.studenta.cz/life/svet-elona-muska-kde-nic-neni-nemozne/r~41af862a180c11e8b8efac1f6b220ee8/

Zdroj: https://www.studenta.cz/life/svet-elona-muska-kde-nic-neni-nemozne/r~41af862a180c11e8b8efac1f6b220ee8/

Vložila: ZG, únor 2018