Obecné informace o studiu

Pokud máte zájem o studium v zahraničí, doporučujeme začít s přípravami minimálně 1,5 rok před zahájením vlastního studia. Vždyť například přihláška na Oxford nebo Cambridge musí být poslána téměř rok před začátkem školního roku! A kde pak narychlo seženete požadovanou jazykovou zkoušku, doporučení od učitele nebo rozhodnutí ministerstva školství o postavení studia v cizině na roveň studia v ČR pro zdravotní pojišťovnu?
Chce to tedy pevné nervy, hodně času a úsilí, ale určitě se vám to vyplatí! 

Jak si vybrat dobrou vysokou školu?

Uvažujete o studiu v zahraničí, ale záleží vám jak kvalitní jsou vysokoškolské instituce v zahraničí? Nabízíme Vám zde několik žebříčků nejlepších světových univerzit. V žebříčcích se univerzity hodnotí podle různých kritérií.

Info o studiu v zahraničí

Důležité odkazy na našich stránkách.

CHE EXCELLENCE RANKING

CHE se týká pouze Evropských vysokoškolských institucí, neřadí je do žebříčků, ale zaměřuje se na to v čem spočívají silné stránky té které vysoké školy, jaké jsou její hlavní charakteristiky a směry vývoje.

Šanghajský žebříček

Celosvětový žebříček sestavený od roku 2003 Shanghai Jiao Tong University, jenž každoročně hodnotí přes tisíc vysokých škol univerzitního typu. Z českých univerzit se v žebříčku umisťuje pouze Univerzita Katlova v Praze, od roku 2005 na sdílené dvousté pozici. (předtím na sdílené třísté)
Aktuální informace o studiu v zahraničí a nabídky stipendií.

Aktualizovala: MB, duben 2018